Ученици от ОУ "Христо Ботев" дариха релеф на Светите братя на Хуманитарна гимназия
На тържественото събитие в НЧ "Надежда 1869", посветено на празника на ПХГ "Св. св. Кирил и Методий", ученици от ОУ "Христо Ботев", директорът на училището Валя Янкова и Мартин Карагеоргиев от "Движение на просветителите" дариха релеф с изображение на Светите братя Кирил и Методий.
Официални гости на събитието бяха заместник-кметът на Велико Търново Георги Камарашев, началникът на Регионално управление на образованието Здравка Минчева и директорът на отдел "Образование" към Община Велико Търново Бонка Долчинкова.
Релефът бе приет от директора на Хуманитарната гимназия в старопрестолния град Павлин Витанов, който благодари за жеста и отправените поздравления по повод празника.
Валя Янкова подчерта, че дарението е символ на приятелство, подкрепа и споделени ценности, които учениците от двете училища заедно изграждат и пазят.
В духа на 11 май - деня за почит към Светите братя Кирил и Методий - бе отбелязано значението на знанието, просветата и духовността. Релефът бе изработен специално за този тържествен повод по време на открит урок, проведен съвместно от "Движение на просветителите", РБ "П. Р. Славейков" и учениците на ОУ "Христо Ботев".